Kjendisblogger, TV-personlighet og gjenbruksdesigner Jenny Skavlan får til høsten oppfylt sin drøm om å designe en kolleksjon produsert med tanke på miljøet.
Hun har inngått sammen med VERO MODAs linje GREEN ATTITUDE om å skape en personlig og bærekraftig kolleksjon.
”Jeg jobber jo først og fremst med gjenbruk og redesign. Men en annen vei er å kjøpe plagg som er produsert med tanke på miljøet. Jeg har lenge drømt om å få ta del i en sånn prosess. Å kunne designe noe nytt og bærekraftig,” forteller Jenny Skavlan og fortsetter:
”I tillegg er både jeg og VERO MODA lidenskapelig opptatt av klær og mote, og jeg matcher GREEN ATTITUDE-linjen når det kommer til at man skal
kunne kombinere en lidenskap for klær med å tenke på miljøet. Jeg føler at både jeg og VERO MODA har sansen for det tidløse, de gode basisplaggene, men også har evnen og lysten til å eksperimentere med design, farger og materialer.”
Hun mener at bærekraftige materialer og miljøvennlig produksjon er fremtiden, og er derfor glad for at VERO MODA også har tatt del i denne utviklingen.
”Det er viktig at alle ledd er genuint opptatt av å redusere fotavtrykket motebransjen setter – fra produsent til kunde. VERO MODA sin GREEN ATTITUDE linje tar miljøutfordringene på alvor og gjør det mulig for kundene å velge miljøvennlige plagg når de er ute og handler, noe jeg tror flere og flere kunder ønsker. Jeg vil være med på å løfte frem GREEN ATTITUDE og gjøre miljøvennlig mote til et alternativ for så mange som mulig,” sier Jenny Skavlan.
Kolleksjonen, som er full av feminine garderobefavoritter, kommer i alle VERO MODA butikkene i Norge til høsten.
– Innhold fra Vero Moda
Hvite prikker 100% resirkulert polyester
Blå jakke fra resirkulert ullblanding
Slengbukse i resirkulert polyester
Ingen kommentarer enda.