TURTØY: Hos Stormberg får du familievennlige priser på funksjonelt turtøy. FOTO: Stormberg
Vinterferien har allerede startet, og det er ikke lenge til påskeferie. Her er noen gode tips til hvordan du pakker raskt og enkelt til en skitur eller hyttetur på fjellet.
– Husk å sjekke værmeldingen på forhånd, og velg klær etter hvilke aktiviteter dere skal gjøre, sier butikkleder på Stormberg Kvadrat, June Holten.
Ifølge Holten er det viktig å ha gode klær og riktig utstyr når man drar på fjelltur. I sportsbutikken Stormberg anbefaler de alltid trelagsprinsippet. Det vil si at du har fukttransporterende stoff nederst, altså superundertøy eller ullundertøy. Deretter har du fleece, og til slutt en ytterjakke, som for eksempel en skalljakke.
– Når man har tre lag isolerer det godt, og man kan heller ta av seg et plagg dersom man blir for varm, sier Holten.
På fjellet veksler været fort fra sol til snø og vind. Det kan derfor være lurt å være godt forberedt når man pakker til en skitur. Under bilde kan du se en enkel pakkeliste:

STORMBERG: 1. Fleecehansker 79,- 2. Reflekshals 299,- 3. Skalljakke 1499,- 4. Skallbukse 1499,-
PAKKELISTE TIL FJELLTUREN/HYTTETUREN:
- Ullundertøy
- Vindtettjakke
- Fleece
- Ullsokker
- Hansker
- Lue
- Skibukse
- Undertøy
- Fjellski
- Skismøring
- Feller
- Ryggsekk
- Pakkepose
- Førstehjelpsskrin
- Toalettsaker
- Håndkle
- Alpinbriller
- Solbriller
- Solkrem
- Kart
- Kompass
- Hodelykt
- Termos
- Mat og drikke
- Penger/kort
- Koseklær til innebruk
- Tøfler

Ingen kommentarer enda.